Про пародонтит
Які причини ПАРОДОНТИТУ?
Бактерії
Здорову ротову порожнину заселяють більше 700 різних видів бактерій, багато з яких абсолютно безпечні та живуть у гармонії з хазяїном. Однак, коли чищення зубів недостатньо ретельне, бактеріальні відкладення накопичуються поруч із яснами, утворюючи зубний наліт, і умови стають придатними для розмноження більш небезпечних бактерій. Природні захисні сили організму також під загрозою.
Зубний камінь
Якщо м'який бактеріальний наліт не видаляється щіткою, згодом у ньому осідають мінерали, і він стає твердим зубним каменем. Наявність каменю сприяє росту бактеріальної бляшки в напрямку до кореня зуба. По мірі прогресування запалення прикріплення ясен до кореня порушується, і між ними утворюється проміжок - пародонтальна кишеня. Це ідеальне місце для колонізації шкідливих бактерій і їх розмноження, що сприяє розвитку захворювання. У новому середовищі проживання бактерії виділяють токсини як продукти свого метаболізму, які додатково запускають захисні механізми організму.
Фактори ризику
Тяжкість та швидкість прогресування пародонтиту залежить від ряду факторів: кількості і типу присутніх бактерій, захисних механізмів людини, а також наявності або відсутності певних факторів ризику. Наприклад, чим агресивніше бактерії та чим слабкіша імунна відповідь пацієнта, тем активніше буде захворювання. Крім того, деякі фактори ризику, такі як паління або діабет, можуть ще більше послабити захисні сили організму й прискорити процес захворювання. Також, певні лікарські засоби, такі як гіпотензивні або судинорозширювальні препарати та імунотерапія, впливають на запальну реакцію на зубний наліт і роблять пацієнтів більш сприйнятливими до гінгівіту. Проте, без нагромадження бактеріального нальоту пародонтит не відбудеться.
У всіх випадках пародонтит викликається скупченням бактерій у вигляді зубного нальоту